Ana sayfa Global Haberler E3 2021 Bu Yıl İçin Çok Farklı Olacak

E3 2021 Bu Yıl İçin Çok Farklı Olacak

216
e3-2021-logo

E3 2021 Bu Yıl Çok Farklı Olacak!

2020 pek çok nedenden (başta Covid-19 olmak üzere) zor bir yıldı. Oyun geliştiricilerinin evden çalışmaya adapte olmaya zorlanması ve neredeyse her büyük yüz yüze video oyunu etkinliği iptal edilmesi veya sanal formata uyarlanması, video oyunu endüstrisini zorluklarla karşılaştırdı.

E3’ün bu yıl dijital bir vitrin olarak yeniden tam olarak yürürlüğe gireceğini duyurmasıyla 2021 yılı farklı olacağa benziyor. Hem oyun medyasını hem de hayranlarını hedefleyen E3’ün vitrinin de, onaylanan katılımcılar olarak Nintendo, Microsoft, Square Enix, Ubisoft ve Konami gibiler yer alacak. Ayrıca etkinliğin tüm izleyiciler için ücretsiz olacağını doğruladı.

Bu yıl 12-15 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan E3 ile gösterinin çevrimiçi yapısı nedeniyle önceki yıllardan çok farklı olması bekleniyor.

PS5-Dualsense-E3-2021

Bu yıl E3’ün en heyecan verici unsurlarından biri, Sony ve Microsoft’un en yeni konsolları. Ubisoft ve Square Enix gibi üçüncü taraf yayıncılar, önümüzdeki birkaç yıl içinde PS5 ve Xbox Series X’e gelecek oyunlar için bazı duyurular ve güncellemeler paylaşacak.

Starfield, Deathloop ve Ghostwire: Tokyo gibi bu stüdyoların oyunlarının birçoğu zaten açıklanmış olsa da, Microsoft bunları kendi sunumunda öne çıkarma fırsatı bulamadı. Microsoft’un bu yılki vitrini, büyük olasılıkla Xbox Series X / S’ye özel bir oyun olan Starfield için kesinlikle ilk büyük oynanış gösterimi olacak.

2019’da Sony, 20 yılı aşkın bir süredir ilk kez E3’ü atladı ve E3 ile aynı hafta içinde Death Stranding’in çıkış tarihini açıklayan 24 saatlik bir canlı yayın sunmayı seçti. Sony, 2020’de Future of Gaming etkinliğine, E3’ün iptal edilmeden önce düzenlenmesi planlanan aynı hafta ev sahipliği yaptı. EA ve Activision da son yıllarda E3’ten ayrıldı.

Bu yıl ESA’nın omuzlarına, ister dijital ister şahsen olsun, E3’ün burada kalacağını kanıtlamak için büyük bir baskı uyguluyor. Birçok hayran, geçen yılki sunumların hayal kırıklığına uğradı. E3, endüstrinin tüm önemli duyurularını bir hafta içinde birleştirebilirse, insanların endüstrinin neden E3’e ihtiyaç duyduğunu hatırlamasını sağlayabilir ve unutulmaz bir gösteri yaratabilir.

E3 2021, 12 Haziran – 15 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!