Ana Sayfa Global Haberler Disney ve Star Wars Oyunları Yollarını Ayırdı

Disney ve Star Wars Oyunları Yollarını Ayırdı

1010
Disney ve Star Wars Oyunları Yollarını Ayırdı
Disney ve Star Wars Oyunları Yollarını Ayırdı

Disney ve Star Wars Oyunları Yollarını Ayırdı! 2012 yılında LucasFilm’i satın alarak Star Wars ve birçok yapımın sahibi olan Disney video oyun kolunda yeni kararlar almak zorunda kaldı. Disney aldığı karar ile Star Wars oyunlarının dağıtıcılığını stüdyoya devredecek.

Star Wars video oyun yapımlarının üstlenicisi firmalarından olan Electronic Arts artık oyunun dağıtıcılığı konusunda da imtiyazlara sahip olacak. Disney birçok konuda serbestlik tanıdığı EA’ye bu konuda da öncelik verecek gibi gözüküyor.

Disney CEO’su Bob Iger konu hakkında yapmış olduğu röportajında oyun sektörünün büyüklüğünün farkında olduklarını ve dağıtım konusunda geriye baktıklarında pek te başarılı sonuçlar elde edemediklerini belirtti. Tüm bunları göz önünde bulundurarak dağıtım konusunu stüdyolara bırakacaklarını sözlerine ekledi.

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Star Wars Jedi: Fallen Order dağıtıcılığını büyük ihtimal ile tamamen Electronic Arts tarafından yapılacak. Şimdilik Star Wars yapımları için geçerli olacak olan bu durum Disney’in diğer oyunlarında da uygulanıp uygulanmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Bob Iger konuşmasında ekstra olarak yakın zamanda yeni Disney oyunlarının da oyuncularla olacağını açıkladı.