Ana sayfa Global Haberler Discord’un Değerlemesi 725 Milyon Dolar’ı Buldu

Discord’un Değerlemesi 725 Milyon Dolar’ı Buldu

958
Discord'un Değerlemesi
Discord'un Değerlemesi 725 Milyon Dolar'ı Buldu

Discord’un Değerlemesi 725 Milyon Dolar’ı Buldu! Discord Ocak ayıında sessiz sedasız 50 milyon dolarlık yatırımla değerlemesini 725M dolara çıkarttı. Index Ventures’un liderliğinde toplanan yatırıma Institutional Venture Partners, Spark Capital, Greylock Partners ve Benchmark katılmış. Yatırımın büyük çoğunluğu geliştirme ve hizmet tarafına harcanmış olsa da bir bölümüyle daha önce çalışanlara verilmiş olan şirket hisseleri geri toplanmış.

Stratejik işe almalara hız veren Discord, Twitch’ten Andy Swanson’u transfer ederek Halkla İlişkiler departmanının başına getirdi. Oyun yapımcıları ve yayıncılarıyla Discordsah’un oyun sektöründeki kullanım alanlarını anlatma sorumluluğu yüklenen Swanson, “Discord oyuncular tarafında çok hızlı bir büyümeye sahip, ürünü kullanan herkes ürünün aynı zamanda fanı da oluyor ve gelişmeleri takip etmeye başlıyor” diyor. “Hedefim oyun yapımcıları ve yayıncılar ekosistemini Discord ile eğiterek, oyunlarının duygusal ve kendilerine has oyuncu kitleleriyle Discord’u tüm özellikleriyle kullanmalarını sağlamak” diyerek Discord’daki görev tanımının sadece Halkla İlişkiler olmadığını vurguluyor.

Discord, Mayıs 2017 itibariyle 45 milyon kullanıcı sayısına ulaşmış, yıllık bazda 34 milyon yeni kullanıcı kazandığını açıklamıştı. Online gamingin popüler programı Ventrilo yerini Teamspeak’e bırakmıştı, Teamspeak’te artık yerini Discord’a bırakmış gözüküyor. Tabii ki diğer programların kullanıcıları programları hala kullanmaya devam ediyor ama Discord yepyeni içerikleriylere sadece chat ortamı yaratmıyor, aynı zamanda oyuncu gruplarını da birleştiren bir çok özellik barındırıyor. Discord bu şekilde devam ederse yıl bitmeden kullanıcı sayısını 100 milyona değerlemesini de 1 milyar dolara ulaştıracak gibi gözüküyor.