Ana Sayfa Global Haberler Discord’dan Geliştiricilere Büyük Müjde!

Discord’dan Geliştiricilere Büyük Müjde!

1916

Geçtiğimiz günlerde Valve’nin geliştiriciler için yayınladığı %80 ‘lik gelir vaadinin ardından bir yenisi de Discord’dan geldi. Valve’nin başlattığı bu akım Fortnite yapımcısı olan Epic Games tarafından da desteklenmiş ve gelirlerin %88’ini geliştiricilere vereceklerini açıklamışlardı.

Çiçeği burnunda oyun satışı yapan iletişim yazılımı Discord’da kendi mağazasında yer alacak oyunların gelirlerinden %90’ını geliştirilere vereceğini açıklayarak gelir dağılım tablosunda zirveye oturmuş oldu.

Resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklama ile bu haberi duyuran Discord bir anda odağı üzerine çekmiş oldu. Geçtimiz aylarda dijital mağaza pazarına giriş yapan şirketin bu hamlesi ile rakiplerine karşı sağlam olmak istediğini söylemek yanlış olmaz. Discord tarafından yapılan açıklamada, “Büyük küçük önemi olmaksızın, AAA şirketlerden en küçük geliştirici topluluklarına kadar tüm üreticiler Discord üzerinde yer alan ürünlerini sattıklarında gelirin %90’ına sahip olacak. Geriye kalan %10’luk kısım ise işlerin daha iyi ve etkili yürümesinde operasyona ayrılacak bütçemiz olacak” şeklinde cümleler yer aldı.

Discord’un bu hamlesi ile geliştiricileri kendi bünyesine çekip çekemeyeceği merak edilen konular arasında yer alıyor. İlerleyen günler bu soruların cevabını verecek.