Ana sayfa Türkiye'den Haberler Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası Kuruldu

Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası Kuruldu

1142
Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası Kuruldu
Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası Kuruldu

Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası Kuruldu! – Hubogi İzmir’in ilk Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası, Netmarble Türkiye sponsorluğunda Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi – DEPARK’ta 24 Ocak tarihinde açıldı.

Açılış töreni Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Erdal Çelik ve Netmarble Türkiye CEO’su Barış Özistek tarafından gerçekleştirildi. İzmir, dünyanın en hızlı büyüyen teknolojilerinden biri olan dijital oyun alanında bir ilki hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Dijital oyun sektörünün en önemli ihtiyaçlarından biri olan gerçek görüntüye yakın görüntü kalitesi elde etme motivasyonuyla kurulacak olan Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası, tasarım ve bilişim dünyasının ortak çalışma alanı olacak. Aynı zamanda tüm girişimci adaylarına teknoloji ile sanatı bir arada bulma imkanı sunulacaktır.

Açılış öncesi Barış Özistek şunları söyledi: ‘’Bugün dijital oyunlar 110 milyar dolar üzerindeki piyasa hacmi dev bir global sektör haline gelmiştir. Türkiye’nin 2023 bilişim ihracatı hedefi olan 1 milyar dolar sadece oyun sektörü tarafından rahatlıkla ulaşılabilinir. Türkiye’den bugüne kadar global başarılara ulaşmış oyun firmaları çıkarmayı başardık fakat özellikle küçük ve orta ölçekli oyun stüdyosu sayısının ve bu sektörde çalışan nitelikli personel sayısının hızla artmasına ihtiyacımız bulunuyor. Netmarble Türkiye ile Dokuz Eylül Üniversitesi’nin işbirliğinin ürünü olan bu kuluçka merkezi, sektör ile üniversite ortaklığının güzel bir örneği. Benzer merkezlerin tüm üniversitelerimizde açılmasını ve hızla çoğalmasını ümit ediyoruz.”