Ana sayfa Türkiye'den Haberler Dijital Oyun Endüstrisinin Kadınları Sanatı Kodluyor!

Dijital Oyun Endüstrisinin Kadınları Sanatı Kodluyor!

308
Dijital Oyun Endüstrisinin Kadınları Sanatı Kodluyor!
Dijital Oyun Endüstrisinin Kadınları Sanatı Kodluyor!

Dijital Oyun Endüstrisinin Kadınları Sanatı Kodluyor! – Hubogi Women in Games Türkiye, Sabancı Üniversitesi ve British Council iş birliğiyle gerçekleşecek olan Müzede Hackathon, Türkiye’nin dört bir yanından oyun dünyasında yer almak isteyenleri, 16-17 Şubat 2019 da Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde buluşturuyor.

138 milyar dolarlık oyun sektöründe kadınların yenilikçi ve yaratıcı fikirleriyle yer almasını desteklemek amacıyla kurulan Women in Games Türkiye’nin, dijital oyun endüstrisinde üretmek ve değer zincirine katkıda bulunmak için düzenlediği yarışma, oyun sektöründe yer almak isteyen 18 yaş üstü, 50 kız öğrenciyi 16-17 Şubat tarihlerinde Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’de bir araya getiriyor.

Karakterlerini, eserlerini, tecrübelerini ve potansiyellerini sektör paydaşlarına duyurmak isteyen, oyun kültürünü merak eden, 8. sanata ilgi duyan ve bir parçası olmak isteyen kız öğrenciler, 24 saat sürecek olan Hackathon’da Sakıp Sabancı Müzesi sergilerinden esinlenerek kendi oyunlarını tasarlayacak.

Oyun Sanattır

Yazılım geliştiricilerinin, ara yüz tasarımcılarının ve bilgisayar programcılarının, 5-7 kişilik gruplar halinde bir araya gelerek 24 saat çalışarak yeni bir proje geliştirdikleri Hackathon’da bu sefer kız öğrenciler “OYUN SANATTIR” temasında kodlayacaklar.

British Council’ın desteğiyle, Women in Games UK CEO’su Marie Claire Isaaman’ın açılış konuşmasını yapacağı “OYUN SANATTIR” temalı Müzede Hackathon’da, Gram Games’in CEO’su Mehmet Ecevit ve Apple Design Award gibi dünya çapında birçok ödül alan Indie Oyun Geliştiricisi Özgür Taşkın’ın da yer alacağı bir panel olacak. Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı kurucusu Ozan Aydemir’in de mentor olarak yer alacağı etkinlikte ayrıca global oyun firmalarının temsilcileri de tecrübelerini iki gün boyunca katılımcılarla paylaşacak.

Dijital Oyun Endüstrisinin Kadınları Sanatı Kodluyor!

Müzede Hackathon’a Başvurmak İçin;

Oyun dünyasında kariyer yapmak isteyen 18 yaş üstü kız öğrenciler, oyun endustrisinde yer almak isteyen kadın girişimciler  özgeçmişlerinizi 12 Şubat 2019 tarihine kadar wing@oyunder.org adresine göndererek hackathona başvurabilirler.

 

Müzede Oyun Konferansına Katılmak İçin;

Müzede düzenlenecek konferans ve ödül töreni herkesin katılımına açıktır. Konferans Kayıt için eventbrite linki; https://www.eventbrite.com/e/muzede-hackathon-tickets-56038002173?aff=ebdssbdestsearch

 

Müzede Hackathon

‘Oyun Sanattır’

16 Şubat Cumartesi -17 Şubat Pazar

Sakıp Sabancı Müzesi, The Seed

 

Program

16 Şubat 2019, Cumartesi 

15:00 Kayıt

15:30 Açılış Konuşmaları

Women in Games Turkiye’nin Kurucusu Simay Dinç

Marie Claire Isaaman – CEO, Women in Games UK

Mehmet Ecevit – Gram Games

16.45 Indie Paneli

17.30 Mentorleri Tanıyalım

18.00 Hackathon Başlasın

 

17 Şubat 2019, Pazar

16.00 Hoşgeldiniz & Dün Gece Neler Oldu (Video Gösterimi)

16.15 Büyük Oyun Paneli

17.00 Sunumlar

18.00 Ödül Töreni