Ana sayfa Global Haberler Destiny 2 PC Çökmelerini Düzeltme

Destiny 2 PC Çökmelerini Düzeltme

39

Destiny 2 ‘de Season of the Splicer için oldukça zorlu bir lansmanın ardından, bilgisayardaki oyuncular çökme sorunlarını çözmek için alışılmadık bir yol buluyor.

Destiny 2 hayranları nihayet, geçen hafta Season of the Splicer tamamen açıklandığında istedikleri bilgileri aldılar. Neon retrowave görsel stiline sahip oyuncular, Son Şehri ebedi geceye sürükleyen yeni bir Vex tehdidiyle savaşmak için Mithrax ve House of Light ile birlikte çalışıyor.

Oyunculara Hata ve Çökme Hüsranı

Ne yazık ki, bu hafta lansman gününde bu heyecan çöktü. Bakım döneminin ve güncellemenin ardından oyuncular başlatma sorunu ve hata koduyla karşılandı. Bunların en yüksek profili, tipik olarak oyuncuların etkinliklere yüklenmesini engelleyen sunucu tarafındaki sorunları belirten etiketli Honeydew idi. Bungie bunları ve etkilenenleri çözmek için çalışırken, bağlantı sorunları çevrimiçi deneyime zarar vermeye devam ediyor.

Bununla birlikte, PC deki bazı Destiny 2 hayranları, masaüstü sorunlarını çözmek için alışılmadık bir yöntem keşfetti. Destiny 2 içerik yaratıcısı Sweatcicle’ın yeni videosunda, yeni sezonu oynamaya çalışırken yaşadığı hayal kırıklığını ayrıntılarıyla anlattı. 9 saatlik sorunların ardından sorunlarını anında çözen tek şey Steam’e girip oyuncuları arkadaş listesinden silmekti.

Resmi Olarak Duyuruldu: “Arkadaşlarınızı Silmek İşe Yarayor”

Bu düzeltme kulağa tuhaf gelse de, diğer birçok oyuncu için de çalışıyor ve hatta Kıdemli Topluluk Yöneticisi Dylan Gafner dahil olmak üzere resmi kanallarda yayınlandı. Gladd ve Rick Kackis gibi topluluğun diğer yüksek profilli üyeleri de Splicer ile ilgili başlatma sorunlarını düzeltmek için bu yöntemin işe yaradığını doğruladı.

 

Topluluktaki pek çok taraftar bunun son kez olmayacağına inanıyor, özellikle de oyun merakla beklenen Witch Queen genişlemesine ilgiyle yaklaşmaya devam ederken. Destiny 2: Beyond Light  artık PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series X / S için mevcut.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!