Ana sayfa Global Haberler Crytek, PlayFusion ile Stratejik Ortaklığını Duyurdu

Crytek, PlayFusion ile Stratejik Ortaklığını Duyurdu

959
Crytek PlayFusion ile Stratejik Ortaklığını Duyurdu!
Crytek PlayFusion ile Stratejik Ortaklığını Duyurdu!

Crytek PlayFusion ile Stratejik Ortaklığını Duyurdu! – Hubogi Crytek, PlayFusion “Geliştirilmiş Gerçeklik Motoru” özelliklerini CRYENGINE’a entegre ederek, CRYENGINE lisans sahiplerine yeni bir oyun geliştirme aracına ve özelliklerine erişim imkanı sağlıyor.

Özellikle arttırılmış gerçeklik ve eğlence odaklı interaktif projeleri ile ön plana çıkan ve sektörünün liderlerinden biri olmak konusunda yükselen PlayFusion, Frankfurt merkezli bağımsız oyun ve teknoloji geliştirme stüdyosu ve ödüllü CRYENGINE’in sahibi olan Crytek ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu anlaşmaya göre PlayFusion, Crytek firmasına, CRYENGINE’in yeteneklerine eklemesi için Geliştirilmiş Gerçeklik Motoru’nun lisansını verecek.

Crytek kurucusu ve CEO’su Avni Yerli bu ortaklık hakkında şunları söyledi: “PlayFusion’ın Geliştirilmiş Gerçeklik Motoru teknolojisi, zaten güçlü ve lider oyun geliştirme platformumuz olan CRYENGINE’e yeni nesil ve çoklu oyuncu yapısına uygun “Artırılmış Gerçeklik” özellikleri getiriyor. Sektörün en zengin özellikli ve performanslı AG teknolojisi ile CRYENGINE ürününü desteklemek, sanal gerçeklik konusunda yaptığımız nitelikli çalışmalara, daha da ileri düzeyde bir gerçeklik deneyimi kazandıracak. Yeni nesil oyuncular da bu inanılmaz gerçeklik seviyesini deneyimleyebilecekler. Ayrıca oyun geliştiricilerinin yaratıcı ve teknik gücü; yeni ve şaşırtıcı deneyimler elde etmek için artık en iyi araca sahip olacak.”

Crytek PlayFusion ile Stratejik Ortaklığını Duyurdu! Oyun endüstrisinin tecrübeli bireyleri tarafından kurulan PlayFusion, geliştirdiği artırılmış gerçeklik, yapay zekâ ve robot teknolojileri ile sanal ortamda çığır açan gerçekçi deneyimler sunuyor. Crytek ve PlayFusion teknolojileri bir araya gelerek IoT donanımı, bilgisayar görüşü, ses tanıma, makine öğrenimi ve derin verilerle dünyanın ilk kapsamlı karma gerçeklik platformunu oluşturuyor. PlayFusion, hızlı, verimli ve zengin özelliklere sahip platformuyla dinamizm üzerine kurulmuş mobil pazara da tamamen yeni ve çekici deneyimler sağlıyor.

PlayFusion CEO’su Mark Gerhard’ın açıklaması ise şu şekilde oldu: “Sadece modern oyun motorlarının nasıl çalıştığını tanımlayan değil, aynı zamanda gerçekçi grafikler ve gerçek zamanlı üç boyutun tartışmasız en iyisi olan CRYTEK tarafından; Geliştirilmiş Gerçeklik teknolojisi ortağı olarak seçilmemiz büyük bir onur. Bir araya getirdiğimiz teknolojileri ilerletmek ve Gelişmiş – Artırılmış Gerçeklik adına sektörde yeni standardı oluşturmak için onlarla birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

PlayFusion ve CRYTEK, önümüzdeki aylarda ortaklıkları hakkında yeni ayrıntıları ve gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor olacak.

Crytek PlayFusion ile Stratejik Ortaklığını Duyurdu!

PlayFusion Hakkında

Merkezi İngiltere’nin teknoloji nirvana’sı Cambridge’de bulunan PlayFusion, gelişmiş gerçeklik konusunda sektörün geleceğine öncülük eden çok ödüllü bir teknoloji şirketidir. Özel bilgisayar görüş teknolojisi ile güçlendirilmiş olan Enhanced Reality Engine ™, fiziksel ve dijital dünyaları sorunsuz bir şekilde bütünleştirerek, yeni nesil içerik oluşturucuların, hikaye anlatıcılarının ve oyun geliştiricilerin gerçekten büyülü ve etkileyici deneyimler sunmasını sağlar. PlayFusion, şu sıralar en önemli IP’si olan Lightseekers ile masa başı savaş oyunu olan Warhammer evrenine heyecan verici bir soluk getirmek için Games Workshop ile ortak çalışmalar yapmakta.

Daha fazla bilgi için lütfen www.PlayFusion.com adresini ziyaret edin.

Crytek Hakkında

Crytek, bağımsız bir oyun geliştirici, yayıncı ve son teknoloji ürünü 3D oyun geliştirme çözümü CRYENGINE ile sınırları zorlayan bir teknoloji sağlayıcısıdır. Merkezi Frankfurt’ta (Almanya) olan Crytek’in Kiev (Ukrayna) ve İstanbul’da (Türkiye) stüdyoları bulunmaktadır. Orijinal Far Cry, Crysis serisi, Ryse: Son of Rome, Warface, Robinson The Journey ve The Climb gibi oyunlar başta olmak üzere pek çok ödüllü ürüne imzasını atan Crytek; PC, konsol ve VR platformlarında eğlenceli ve yenilikçi bir oyun deneyimi sunmakta, oyun hizmetleri sektöründeki yerini daha da sağlamlaştırmaktadır. Bütün Crytek oyunları, %5 kâr payı tabanlı gelir modeliyle tüm oyun geliştiricilerine açık olan oyun motoru CRYENGINE ile üretilmektedir.