Ana sayfa Türkiye'den Haberler Click Game Studio Yatırım Aldı!

Click Game Studio Yatırım Aldı!

347
click-game-studio-yatirim-aldi

Click Game Studio Yatırım Aldı! Bursa merkezli mobil oyun stüdyosu olan Click Game Studio geçtiğimiz gün açıklamasında İstanbul merkezli film ve fotoğrafçılık stüdyosu olan VOR Studio’dan yatırımı aldı. Click Game Studio açıklamasına göre VOR Studio’nun yaptığı yatırım 4.5 milyon lira tutarında.

Mart 2020 tarihinde Ali Özer ve Denizhan Aslan tarafından kurulan mobil oyun stüdyosu Click Game Studio yayınladığı ilk oyunun ardından ilk yatırımını da almış oldu. İstanbul merkezli film ve fotoğrafçılık stüdyosu olan VOR Studio’dan 4.5 milyon liralık yatırım alan şirket daha büyük projeler içinde kolları sıvadı. Korona virüs salgının ülkemizde yaygınlaştığı dönemlerde faaliyetlerine başlayan stüdyo geçtiğimiz günlerde ilk oyunu Bilgelik Online Kelime oyununu yayınlamıştı. Oyun yayınlandığı günden itibaren başarılı bir grafik çizerken stüdyo yeni bir gelişme ile daha gündeme geldi. Kısa bir zaman içerisinde yatırım alan Click Game Studio yeni projeleri için çalışmalarını da sürdürüyor.

Click Game Studio Yatırım Aldı! Toplamda yedi kişilik bir ekipten oluşan firma aldıkları yatırım ile birlikte daha büyüyeceklerini ve yeni oyunların önümüzdeki dönemde yayınlanacağını açıkladı. Stüdyonun gelecek oyunları arasında Sling Punk ve Fight or Defend! İsmindeki yapımlar yer alıyor. Henüz tarih olarak resmi bir açıklama yapılmış olmasa da 2021 yılı başında oyunların yayınlanacağı tahmin ediliyor. Click Game Studio yapımı oyun Bilgelik Online Kelime Oyununu Google Play’den indirmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.busegame.bilgelik&hl=tr