Ana Sayfa Espor Clash Royale World Finals Başlıyor!

Clash Royale World Finals Başlıyor!

2012
Clash Royale World Finals Başlıyor!
Clash Royale World Finals Başlıyor!

Clash Royale World Finals Başlıyor! Yayınlanmasından kısa süre sonra akıllı telefonların olmazsa olmaz online oyunlarından biri haline gelen Clash Royale, dünya şampiyonluk turnuvasıyla çok yakında! İlk Clash Royale League (CRL) sezonunun final karşılaşması 1 Aralık tarihinde Tokyo, Japonya’da gerçekleştirilecek. Bölgesel Clash Royale şampiyon takımları, ilk Clash Royale Şampiyonu ünvanı için Mahukari Messe etkinlik salonunda birbirlerine karşı mücadele edecekler. Ayrıca Clash Royale geliştirici ekibi Supercell’in Tokyo’da da bir geliştirici ofisi bulunuyor.

Bu zamana dek, Japonya küresel espor etkinlikleri için bir merkez veya bir başlangıç noktası olarak değerlendirilmemişti. Ancak bu yılın başlarında kurulan Japan eSports Union’ın (JeSU) katkılarıyla, daha büyük ödül havuzlarına sahip turnuvalar bölgeye girmeye başladı.

Clash Royale League World Finals, Japonya’da düzenlenecek profesyonel espor alanında yapılacak ilk uluslararası şampiyonluk etkinliği olarak adını yazacak. Espor alanına yapılan yatırımlar ve sektörü harekete geçiren etkinlikler, ülkenin zamanla bir espor merkezi konumuna gelebileceği sinyallerini vermekte.

Clash Royale World Finals Başlıyor! Geliştiriciler tarafından yürütülen profesyonel mobil liglerinden biri olan Clash Royale League, beş bölgeden beş büyük ismi organizasyona dahil edeceği açıklamalarında bulundu. Team SoloMid, Team Liquid, Cloud9 Fnatic ve SK Gaming gibi bir çok profesyonel takım, YouTube üzerinden canlı olarak haftalık maç yayınlarına uzun süredir devam ediyor.

Clash Royale League, Supercell’in PC espor liglerinin tarz ve çeşitliliğine yeni varyasyonlar getirmek yerine, mobil seyirci kitlesini güçlendirme çalışmalarına olanak sağlayan bir zemin konumunda. Supercell’in bu adımıyla Japon espor pazarına neler kazandıracak hep birlikte göreceğiz.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!