Ana Sayfa Global Haberler CES 2021 İptal Oldu!

CES 2021 İptal Oldu!

777
hubogi-ces-2021-iptal-oldu

CES 2021 İptal Oldu! Korona virüs salgını fuarları etkilemeye devam ediyor. Consumer Technology Association ya da diğer bir deyiş ile CES fuarının 2021 yılında da düzenlenmeyeceği açıklandı. İptal edilen fuar dijital olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca Covid-19 yüzünden 2021’in ilk iptal edilen fuarı da CES 2021 oldu.

Geçtiğimiz aylarda kontrol altına alınması beklenen salgının halen etkisini devam ettirmesi sonucunda Kasım ayında düzenlenecek olan Blizzcon’un da iptal edilmesi şaşırtıcı olmuştu. Amerika’daki salgın hızının artması uzunca bir süre normale dönülemeyeceğini ortaya koyuyor. 2021 yılı Ocak ayında düzenlenmesi planlanan CES 2021’inde bu gidişat yüzünde iptal edilerek dijital bir etkinlik haline getirilmesine karar verildi.

CTA tarafından henüz CES 2021 dijital etkinliği ile ilgili bir açıklama yapılmış değil. İlerleyen günlerde konu hakkında açıklama yapılması bekleniyor. Etkinliğin yine eski tarih yani 6 – 9 Ocak’ta mı yapılacak yoksa yeni bir tarih mi belirleneceği konusunda da henüz net bir bilgi bulunmuyor. Geçtiğimiz Ocak ayında gerçekleştirilen CES 2020 fuarına 170 binin üzerinde ziyaretçi katılım sağlamıştı. Bu yılda rekor katılımın beklendiği etkinlik korona virüs engeline takılarak yeni şartlara uyum sağladı ve dijital olarak karşımıza çıkacak.

CES 2021 İptal Oldu! Bu gelişmeler sonucunda 2021 yılında düzenlenmesi planlanan etkinliklerin ve fuarlarında gerçekleşme ihtimali zayıflamaya başladı. Önümüzdeki yıl içerisinde de dijital etkinliklerin yoğunlukta olduğu bir dönem bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Salgının kontrol altına alınıp alınmayacağı ve aşının bulunması durumunda nasıl bir gelişme olacağı bilinmiyor ancak fuar gibi toplu alanlarda gerçekleştirilen etkinliklerin dijital dünyada yeni bir boyut ile hayatımıza girmeye başladığını söylemek yanlış olmaz.

2021 yılının ilk fuar iptali CES 2021’den gelirken muhtemelen diğer etkinlik ve fuarlardan da iptal ve dijital etkinlik haberi ilerleyen günlerde gelmeye devam edecektir.