Ana sayfa Global Haberler Celeste Geliştiricisi Yeni Earthblade Oyununu Tanıttı

Celeste Geliştiricisi Yeni Earthblade Oyununu Tanıttı

79
Earthblade-oyunu

Popüler platform Celeste’nin arkasındaki stüdyo olan Extremely OK Games, bir sonraki oyunu Earthblade’i açıklıyor, ancak konseptini bir sır olarak saklıyor.

Pek çok eleştirmen Celeste’yi oynanışı, zorlu seviye tasarımı, güzel müzikleri ve etkileyici anlatımıyla övdü. Extremely OK Games, bir sonraki oyununu yayınladı, ancak oyunun kendisini ve çıkış tarihini bir gizem havası çevreliyor.

Twitter’da Extremely OK Games, teaser’ı bir “vibe açıklaması” olarak tanımlıyor. Celeste’den farklı olarak, geliştiriciler Earthblade’in genel sürecini en azından şimdilik bir gizem olarak tutmayı planlıyorlar.

Şu an için, bağımsız oyun Earthblade hakkında bilinen şey, büyük kardeşi Celeste’ye benzer bir piksel sanat dünyasında bir 2D aksiyon-kaşif oyunu olacağıdır. Kısaca Earthblade hem keşif yapabileceğiniz hem de savaş kesitleri göreceğimiz bir seri olacak ve oyun piksel sanatını en iyi şekilde kullanacağını biliyoruz. Geliştiricilerden biri, Celeste‘nin çıkış yapmasından çok kısa bir süre içerisinde yeni oyunun hikayesini yazmaya başladı.

Geliştiricinin Açıklaması:

“Earthblade’i bulmamız 4 prototip aldı ve şu anda Celeste’nin ilk sürümünün üzerinden 3 yıldan fazla zaman geçti. Bir oyun forumunda okuduğum (veya belki Reddit’teydi), Celeste’nin yayınlanmasından kısa bir süre sonra, bir oyuncunun ekibimizin bir sonraki adımda ne yapacağını görmek için ne kadar heyecanlı olduklarını ifade ettiği bir açıklamaydı. O zaman kendi kendime düşündüm, “Hayır. Bu sefer daha hızlı olacağız.” Şimdi, Earthblade’in Celeste’den sonraki 5 yıl içinde piyasaya sürülebileceğini yüksek sesle söylemek iyimser geliyor. Gerçek şu ki, ne kadar süreceğini bilmiyoruz Bu proje için çok heyecanlıyım. Kafamda her şeyi görebiliyorum. Kusursuz değil, detayların çoğu zihinsel imajımda hala oldukça bulanık ve eminim ki yol boyunca çok şey değişecek. Ama genel şeklini görebiliyorum ve nereye gittiği konusunda gerçekten iyi hissediyorum.”

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!