Ana Sayfa Espor Call of Duty: Mobile World Championship Duyuruldu!

Call of Duty: Mobile World Championship Duyuruldu!

878
Call of Duty: Mobile World Championship Duyuruldu!
Call of Duty: Mobile World Championship Duyuruldu!

Espor giderek daha yaygın bir hal alıyor. Bilgisayarlar ve konsollar özelinde çok hızlı gelişen bu spor dalı artık ceplerimize dahi girmiş durumda. Mobil oyun sektörünün hızla gelişmesinin bundaki etkisi oldukça büyük. Açıklanan rakamlara göre 2018 yılının oyun pazarında %50’lik bir değere sahip olan mobil oyun pazarının 2021 yılında 171 milyar dolarlık pazar değerine ulaşması ön görülüyor. Oyun sektörünün hızla yükselen değeri olan mobil oyunlar için büyük firmalar da harekete geçti. Pastadan kendilerine düşen payı almak isteyenlerden biri de Activision olmuştu. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya sürülen Call of Duty: Mobile için 1 Milyon dolar ödüllü büyük bir turnuva düzenlenecek. Call of Duty: Mobile World Championship 2020 duyuruldu.

call-of-duty-mobile-world-championship-duyurulduCall of Duty: Mobile çıkışının ilk haftasında rakiplerine karşı ezici bir üstünlük elde etmişti. Rekor üstüne rekor kıran oyun oldukça başarılı bir çıkış yapmıştı. Yalnızca ilk haftasında 100 milyon indirilme barajını aşan oyunun farklı platformlardaki Call of Duty hayranlarını da kendine çektiği yadsınamaz bir gerçek. İçerisinde bulundurduğu haritaların önceki oyunlarda hikayenin geçtiği önemli mekanlar olmasıyla da birçok oyuncunun gönlünü kazandığını söyleyebiliriz.

Call of Duty: Mobile World Championship

Activision, dün yaptığı açıklamayla Call of Duty: Mobile World Championship’i duyurdu. Turnuvanın en öne çıkan özelliği ise ödül havuzu. Yapılan açıklamaya göre 1 milyon dolardan daha büyük ödülü olan turnuvanın pek çok kişiyi heyecanlandırdığını söyleyebiliriz.

call-of-duty-mobile-world-championship-duyurulduİki aşaması bulunan turnuvanın çevrim içi gerçekleştirilecek olan ön eleme aşaması 30 Nisan – 24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ön eleme aşamasına katılmanın da şartları bulunuyor. Katılabilmeniz için karşılamanız gereken şartlardan ilki Veteran ya da daha yüksek bir dereceye sahip olmanız. İkinci şart ise oyunu yalnızca telefon aracılığıyla oynamanız. Bu noktada telefonlarla eşleşebilen Bluetooth kontrolcüler, klavye ve fare ya da kablolu denetleyicilerin kullanılması yasak. 4 hafta boyunca yalnızca hafta sonları katılım gösterilebilecek olan ön eleme aşamasındaki her turnuvaya kaydolabilirsiniz. Kişisel performansların değerlendirileceği bu aşamada her hafta birbirinden farklı ödüller kazanabilirsiniz. Bu aşamada başarılı olup ikinci aşamaya yükselenler daha iyi ödüller kazanacaklar.

Bireysel olarak ikinci aşamaya yükselen oyuncular artık takım oluşturarak yollarına devam edecekler. Turnuvanın ilerleyişi ve yayın platformlarıyla ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca turnuvanın ana sponsorunun Sony Mobile olduğunu da hatırlatalım. Sony’nin Xperia 1 II (Mark two) modeli Call of Duty: Mobile oyunu için optimize edildi.