Ana Sayfa Global Haberler Call Of Duty Black Ops 6, Activision Tarafından Doğrulandı

Call Of Duty Black Ops 6, Activision Tarafından Doğrulandı

14

Activision, Call Of Duty Black Ops 6 isimli yeni Call of Duty oyununu resmen onayladı.

Bu hafta başında oyun için TheTruthLies.com adlı bir tanıtım sitesi açan Activision, site aracılığıyla yeni görüntüler paylaştı. Web sitesi, Call of Duty Black Ops 6 içerisinden görüntüler içeren bir televizyon içeriyor. Kanalları değiştirerek birkaç görüntüye erişilebiliyor. Görüntüler, Black Ops serisindeki bir önceki oyun olan Cold War’a da atıfta buluyor.

Ayrıca USA Today isimli gazetede de oyunun reklamı yapıldı. Oyun için gazetede, Rushmore Dağı’nın tahrip edilmiş olduğu hakkında bir haber yazısı yer alıyor. Aynı görüntü, Activision tarafından websitede yayınlanan tanıtım videosunda da yer alıyor.

Black Ops 6, Körfez Savaşı (Gulf War) sırasında geçecek ve ayrıca soğuk savaş sonrası küresel siyasi konulara da değinecek. Seriye gelecek yeni oyun, askeri savaş teknolojisine ve Black Ops serisinde yer alan orjinal ekipmanlarına geri dönecek.

Black Ops 6, Haziran ayında yayınlanacak olan Xbox sunumunda gösterilecek.

Activision’ın sahibi Microsoft, Haziran ayında bir Xbox tanıtımının yapılacağını ve ardından Call of Duty Direct’in düzenleneceğini de duyurmuştu. Bu duyurunun ufak bir sızıntısı, Xbox’un resmi X hesabından yapılmıştı. Paylaşılan görselde, oyunun isminin gözükmeyecek şekilde, sadece logosunu içeren bir görüntü yer alıyordu.

9 Haziran tarihinde yayınlanacağı belirtilen Xbox sunumunda, tanıtılacak olan yeni oyunların beraberinde, Black Ops 6 için yeni bilgilere sahip olacağız.