Ana Sayfa Global Haberler Call of Duty 2020 Geliştiricisi Belli Oldu!

Call of Duty 2020 Geliştiricisi Belli Oldu!

717
call-of-duty-2020-gelistiricisi-belli-oldu

Call of Duty 2020 Geliştiricisi Belli Oldu! Call of Duty 2020 hakkında geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Doritos paketi promosyonları gündem olmuştu. Bu durum karşısında yapılan paylaşım ile birlikte yeni oyun doğrulandı ve geliştirici firma da ortaya çıkmış oldu. Oyun Treyarch Studios ve Raven Software iş birliği ile geliştiriliyor.

Oyun tarihinin en başarılı serileri arasında yer alan Call of Duty’nin bu yıl sonunda yeni bir oyun ile karşımıza çıkacağı geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Yeni oyun hakkında kısa sürede pek çok şey konuşulsa da detayları belli değildi. Hangi platformlarda yer alacağı, çıkış tarihi, oyunun ismi gibi konularda bir açıklama yapılmamıştı.

Ancak Call of Duty’nin geliştiricilik rolünü üstlenmiş şirketlerden olan Treyarch Studios ve Raven Software’dan ilk açıklamalar geldi. Resmi Twitter sayfası üzerinden yapılan paylaşımda geliştirici stüdyo Treyarch “Raven Software ile hazırladığımız şeyi dört gözle sizlere göstermeyi bekliyoruz” şeklinde konuştu. Call of Duty 3, Call of Duty: World at War, Call of Duty: Black Ops, Black Ops 2, Black Ops 3 ve Black Ops 4 serilerinde geliştiricilik rolünü üstlenen Treyarch bu oyunda da baş rolde yer alıyor.

Call of Duty 2020 Geliştiricisi Belli Oldu! Henüz resmi bir kaynak olmasa da bu yıl piyasaya sürülecek olan oyunun Black Ops Cold War olarak adlandırılması bekleniyor. Oyunun tema olarak adından da anlaşılacağı gibi soğuk savaş döneminde geçeceği ve Call of Duty Moder Warfare ve Warzone 5. Sezonunda düzenlenecek olan sezon ortası etkinliğinde tanıtılması da bekleniyor.

Doritos paketleri üzerindeki promosyonlar ile ortaya çıkan oyunun ilerleyen günlerde resmi duyurular ile daha net bir hal kazanması bekleniyor. 2020 yılı sonuna kadar piyasaya sürüleceği tahmin edilen oyunun nasıl bir başarı elde edeceği de merak edilen konular arasında yer alıyor.