Ana sayfa Global Haberler Boğaziçi Game Jam Etkinliği Geliyor!

Boğaziçi Game Jam Etkinliği Geliyor!

407
bogazici-game-jam-etkinligi-geliyor

Boğaziçi Game Jam Etkinliği Geliyor! Boğaziçi Game Jam etkinliği Discord üzerinde 4-6 Haziran tarihleri arasında. COMPEC tarafından ilk kez bu yıl olan etkinlik 4-6 Haziran tarihleri arasında başlıyor. BOĞAZİÇİ Game Jam 48 saatlik oyun geliştirme maratonu olarak karşımıza çıkacak. Etkinlik başlığında verilen tema doğrultusunda katılımcılar bireysel olarak ya da ekipleri ile birlikte oyunlar geliştirecekler. Jam bitiminde sunumlar ile birlikte jüri oylaması gerçekleştirilecek ve ilk oyuna toplamda 10.000 ₺ ödül verilecek.

GameJam ve sunumları Boğaziçi Game Jam’in Discord sunucusu üzerinden gerçekleştirilecek. Bunun yanı sıra panel ve turnuvaların ise Twitch ve YouTube platformlarında yayın haberi duyuruldu. Etkinliğe kayıt 24 Mayıs 2021 tarihinde başlamıştı ve bugün sona eriyor.

bogazici-game-jam-etkinligi-geliyor-2

Oyun geliştirmeye ilgili olan deneyimli, deneyimsiz herkesin katılmasına olanak sağlayan bu etkinliğe dileyen bireysel olarak katılım sağlayabiliyor. Eğer bir takım arayışı içine girmek isterseniz, Boğaziçi GameJam Discord sunucusuna katılım sağlamanız gerekmektedir. Ayrıca etkinlikte geliştirilen oyun teması etkinlik başlangıç günü belli oluyor. Bu oyunları geliştirmeniz için de herhangi bir oyun motoru, platform, tarz ya da tür gibi kısıtlamalar bulunmuyor.

Boğaziçi Game Jam Etkinliği Geliyor! Her takımın sadece bir oyun sunma hakkı var. Ayrıca asset (hazır kod, UI gibi materyaller) kullanımı kural dışı. Kullanılan assetlerin sunum sırasında bildirilmesi gerekiyor. Jürilerin geliştirilen oyunları oylayacağı kriterler sırasıyla:

  • Tema ile uyumluluk
  • Oynanış
  • Sanat
  • Orijinallik
  • Ses
  • Hikaye

Boğaziçi GameJam ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.