Ana sayfa Global Haberler Blizzard’dan Kemer Sıkma Politikası

Blizzard’dan Kemer Sıkma Politikası

260
Blizzard’dan Kemer Sıkma Politikası
Blizzard’dan Kemer Sıkma Politikası

Blizzard’dan Kemer Sıkma Politikası! Kotaku’nun yapmış olduğu haberin detaylarında Amerika merkezli şirket Blizzard’ın masrafları kısmak için çeşitli kemer sıkma politikaları gerçekleştirdiği belirtildi. Şirketin bu politikalarından biri çalışanlarına maaş karşılığında istifa seçeneği sunması oldu.

Çalışanlarına maaş karşılığında istifa seçeneği sunmayı teklif eden Blizzard oyun geliştirme departmanında olmayan ekiplerde bütçelerinde daha makul seviyelere gelmeyi hedefliyor. Blizzard Career Crossroads olarak adlandırdığı bu yöntem ile istifayı kabul eden çalışanlarına belli bir miktar maaşlarını peşin olarak ödeyecek. Bu sistem daha önce müşteri destek temsilcileri için Blizzard tarafından kullanılıyordu. 5 yılı doldurmuş elemanları için sunulan bu teklif geçtiğimiz günlerde kalite kontrol ve IT ekiplerine de gelmiş durumda.

Eurogamer’ın yazmış olduğu makaleye göre İrlanda’da bulunan Blizzard ofisinde bu teklifi kabul eden 100’ün üzerinde çalışanın olduğu belirtiliyor. Yazının ayrıntılarına göre çalışanlara bir yıllık maaşları peşin olarak ödenmiş. Blizzard tarafından Eurogamer’a yapılan açıklamada “kimseyi bu teklifi kabul etmesi için cesaretlendirmiyoruz, çalışanlarımızın kabul edip etmemeleri tamamen kendi kararları” şeklinde sözlere yer verildi. Blizzard konu hakkında ayrıca Avrupa’daki müşteri desteğinin bu politikadan etkilenmeyeceğini de belirtti.