Ana Sayfa Espor BLAST Pro Series İstanbul Şampiyonu Astralis

BLAST Pro Series İstanbul Şampiyonu Astralis

2232
blast pro series istanbul şampiyonu astralis
blast pro series istanbul şampiyonu astralis

BLAST Pro Series İstanbul Şampiyonu Astralis! Esporun Formula 1’i olan ve dünyanın en başarılı 6 CS:GO takımının şampiyon olmak için yarıştığı BLAST Pro Series İstanbul büyük bir heyecana sahip oldu. Türkiye’nin en büyük uluslararası espor organizasyonu olma özelliğini taşıyan BLAST Pro Series İstanbul’da 250 bin dolarlık ödül havuzu ve ikonik BLAST Pro Series kupası için takımlar kıyasıya mücadele etti. Uluslararası organizasyona katılımın yoğun olduğu final maçında kazanan takım Astralis oldu.

Blast Pro Series İstanbul Şampiyonu AstralisFinalde MiBR ekibiyle oynayan Astralis, BO3 formatındaki karşılaşmayı kazanarak 2-1 ile şampiyonluğa ulaştı. Astralis espor takımı, BLAST Pro Series Istanbul şampiyonluğuyla 125 bin doları birincilik ödülü olarak kazandı.

Katılan tüm takımların 250.000 dolarlık ödül havuzundan aldığı paylar ise şu şekilde oldu.

  1. Astralis – 125.000$
  2. MIBR – 50.000$
  3. NiP – 45.000$ (+20.000$)
  4. Space Soldiers – 15.000$
  5. Virtus.pro – 10.000$
  6. Cloud9 – 5.000$

Sabahın erken saatlerinde Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda ve çevresinde genç espor severler BLAST Pro Series heyecanını yaşamak için sıraya girdi.

BLAST Pro Series İstanbul Şampiyonu Astralis
Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı CEO’su Ozan Aydemir

BLAST Pro Series İstanbul Şampiyonu Astralis! Sadece Türkiye’de 6 milyon 400 bin aktif oyuncusu bulunan CS:GO’nun, Türkiye’deki en büyük uluslararası turnuvası olan BLAST Pro Series İstanbul, 28 Eylül’de gerçekleşen grup maçlarının tamamlanmasının ardından 29 Eylül Cumartesi günü yapılan final maçları ile şampiyon belli oldu. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşen turnuvayı yaklaşık 7.500 – 8000 bin arasında biletli seyirci izledi. Twitch TV platformu sayesinde organizasyon dünyada yüzbinlerce espor sever tarafından takip edildi.

Blast Pro Series İstanbul Şampiyonu Astralis

Astralis takımı birinci olarak 125 bin doların sahibi oldu

BLAST Pro Series İstanbul Şampiyonu Astralis! Dünyanın en iyi CS:GO takımları arasında yer alan Space Soldiers, Astralis, Made in Brazil MIBR, Ninjas in Pyjamas NiP, Virtus.Pro ve Cloud 9 takımlarının 250 bin dolarlık ödül havuzu ve ikonik kupa için mücadele etti. Turnuva’nın birincisi olan Astralis ödül havuzundan 125 bin dolar alarak en büyük payın sahibi oldu. MIBR turnuvanın ikincisi olarak 50 bin doların sahibi olurken üçüncü olan Nip takımı 45 bin dolar ödül kazandı. Yarışmanın dördüncüsü olan gururumuz Space Soldiers 15 bin dolar, beşincisi Virtus.pro 10 bin dolar ve altıncısı Cloud9 ise 5 bin dolar para ödülüne layık görülürken gösteri maçı ‘Blast Stand – Off’ un kazanan takımı Nip üçüncülük ödülüne ek olarak 20 bin dolar almaya hak kazandı.

Muhteşem finalin kahramanlarından coşku dolu bir yarış

BLAST Pro Series İstanbul Şampiyonu Astralis! Dünya sıralamasının bir numarası Astralis, 2018 Major’un şampiyonu Cloud9, Polonyalı yıldızlar Virtus.pro, İsveç’in profesyonel CS:GO takımı Ninjas in Pyjamas (NIP) ve Türk asıllı oyuncu “Tarik” Tarık Çelik’in de aralarında bulunduğu Made in Brazil (MIBR) takımları yer aldı. Türkiye’yi uluslararası turnuvalarda temsil eden Türk takımı Space Soldiers da organizasyonda mücadele etti. Yoğun ilgiyle takip edilen final maçında seyirciler gözlerini kırpmadan yarışmayı takip etti.

BLAST Pro Series İstanbul Şampiyonu AstralisKuruluma 2 milyon Euro’luk yatırım

Farklı yerlerden katılımcıların yer aldığı turnuva, kapalı alanda ve ekran karşısında ışık şovları eşliğinde izleyenlere eşsiz bir deneyim imkanı sundu. 2 milyon Euro yatırımın yapıldığı İstanbul kurulum şovu eşsiz görüntülere sahne oldu. BLAST Pro Series, yaşattığı canlı deneyimle en iyi oyuncuların performansına sahne olurken izleyiciler bu anlara büyük bir heyecanla tanıklık etti.

BLAST Pro Series İstanbul Şampiyonu Astralis

Evlilik Teklifi BLASTWedding ile ölümsüzleşti!

Böylesine büyük bir global espor turnuvası aynı zamanda çok güzel bir çiftin evlilik teklifine de sahne oldu ve tüm dünyanın önünde EVET sözü alındı. Maç aralarındaki ara etkinliklerde kameranın seçtiği Emre Sokman isimli genç arkadaşımız bir anda kız arkadaşı Hasretim Çakır’ı sahneye davet ederek ona evlenme teklifi etti. Bu güzel anlar BLAST Pro Series İstanbul’a çok mutlu dakikalar da yaşattı ve büyük alkış aldı.

BLAST Pro Series İstanbul Şampiyonu Astralis
Emre Sokman & Hasretim Çakır

Son olarak Gaming in Turkey Oyun & Espor Ajansı kurucusu ve CEO’su Ozan Aydemir konu ile ilgili sözlerini şöyle dile getirdi; “Son 10 ay bizim için oldukça yorucu ama bir o kadar gurur dolu geçti. 10 aylık hikayeyi ayrıca anlatacağım ama burada teşekkür etmemiz gereken isimler var. Öncelikle Gaming in Turkey ekibi. Hepsi ile ne kadar gurur duyulsa azdır. Şuan aramızda olmayan ve olan tüm ekipten bahsediyorum. 1 dakika yorulmadan 10 ay boyunca BLAST Pro Series için ter döktüler, pazarlaması, sponsorluk toplantıları ve hatta operasyonel anlamda da çok büyük efor sarf ettiler.

BLAST Pro Series İstanbul Şampiyonu Astralisİkinci olarak Impact34 ve Bettina Kuperman’a ve Impact 34 ekibine çok teşekkür etmem lazım, bize böyle bir çalışma fırsatı ve ortamı sunduğu için ve BLAST Pro Series’i İstanbul’a getirmeye ikna ettiği için. Aristo İletişim‘e başından beri verdikleri destek için sonsuz teşekkür ederim. Dinamo Events tüm operasyonda iş başındaydı. Hardware Plus‘a aylar boyunca bize sınırsız tanıdıkları tanıtım desteği için teşekkür ederim. Ve RFRSH ekibi tabiki; Steen Laursen, Nicolas Estrup, Jordi Roig, Benjamin, Julie Schytter, Emily Wacker, Nikolaj Nyholm, Robbie Douek, Alexander Lewin hepsine çok teşekkür ediyorum ülkemize böylesine mükemmel bir espor organizasyonu getirdikleri için. Sponsorlarımız THY, Red Bull, Selfy, Karnaval ve SporX en başından beri desteklerini hep yanımızda hissettirdiler.

Hepimiz için çok güzel bir gündü, ben de bugün bir espor sever olarak izledim ve gurur duydum. Yorumcularımız Bahadır Öztürk ve Berker Kubat, analizleri ile güne renk katan İlker Karaş ve sunucumuz Zeynep Gençağa, Twitch yayınını gerçekleştiren Cantuğ Özsoy hepinize sonsuz teşekkürler.