Ana Sayfa Türkiye'den Haberler BAU Esports Takımı Şampiyon Oldu

BAU Esports Takımı Şampiyon Oldu

BAU Esports Takımı Şampiyon! Avrupa Üniversitelerarası Espor Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden BAU Esports takımı, Portekiz’i 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu.

1680
BAU Esports Takımı Şampiyon
BAU Esports Takımı Şampiyon

BAU Esports Takımı Şampiyon! Avrupa Üniversitelerarası Espor Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden BAU Esports takımı, Portekiz’i 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu. Takımımız, Çin’de düzenlenecek olan dünya şampiyonasında hem Türkiye’yi hem de Avrupa’yı temsil edecek.

BAU Esports Takımı ŞampiyonAVRUPA ŞAMPİYONU TÜRKİYE OLDU!

BAU Esports Takımı Şampiyon! Avrupa Üniversitelerarası Espor Şampiyonası (UEM) finali’nde, Portekiz ile karşılaşan BAU Esports takımı, rakibine büyük bir üstünlük kurup şampiyon olarak turnuvayı tamamladı. Fransa, İtalya, İrlanda, Almanya, Hollanda, Büyük Britanya, Polonya ve İspanya gibi güçlü ülkelerin veda ettiği turnuvada, şampiyon olarak büyük bir başarı elde eden BAU Esports, Çin’de düzenlenecek olan International College Cup’ta Avrupa’yı temsil edecek.

BAU Esports Takımı ŞampiyonHem Hubogi, hem de Gaming in Turkey ailesi olarak BAU Esports takımını, tüm takım oyuncularını, böylesine bir projeye imza atan Bahçeşehir Üniversitesi’ni ve projeyi yaratan Serhat Bekdemir’i gönülden tebrik ediyoruz.

BAU Esports Hakkında

BAU eSports dünyada ve Türkiye’de espor ekosistemine katkı sağlamayı amaçlayan bir organizasyondur. BAU eSports departmanı bünyesinde öğrenci topluluğunun yanı sıra profesyonel takımlar, eko-sistem içerisinde yer alan oyuncu, yayıncı, hakem, organizatör, sunucu gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış veya bu konuda kendini geliştirmek isteyen öğrenciler yer almaktadır.

Üniversitemizin öğrencilerinin bir araya gelerek oluşturduğu ve birçok farklı alanda faaliyet gösteren bu dinamik grup League of Legends başta olmak üzere çeşitli e-spor dallarında yıl içerisinde etkinlik, turnuva ve oyuncu buluşmalarına ev sahipliği yapacaktır.

Her geçen gün daha da güçlenen espor takımları ile şampiyonluk peşinde koşacak ve sektörün en başarılı takımları arasına girmeye aday olacaktır.

Avrupa şampiyonluğunun ardından, Türkiye’ye dönecek olan oyuncular için düzenlenecek olan basın toplantısının detayları ise aşağıda;

Yer: Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü C Teras

Tarih: 23 Temmuz 2018 (Pazartesi)

Saat: 10:00 – Kahvaltı

11:00 – Basın Toplantısı