Ana Sayfa Espor Avustralya Intel Extreme Masters Etkinliği Melbourne Şehrine Taşınıyor

Avustralya Intel Extreme Masters Etkinliği Melbourne Şehrine Taşınıyor

939
avustralya-intel-extreme-masters-etkinligi-melbourne-sehrine-tasiniyor

ESL, son üç yıldır Avustralya Sydney şehrinde düzenlenen Intel Extreme Masters etkinliğinin 2020 yılında Melbourne şehrine taşınacağını duyurdu. Daha önce Mayıs ayında yapılan etkinlik, şimdi Melbourne Esports Open’ın ana etkinliği olarak ağustos ayında gerçekleşecek.

Bu karar, şehrin takviminde göze çarpan bir etkinlik olduğu için Sydney espor severler için önemli bir kayıp oldu. Avustralya’nın Victoria eyaletinin başkenti Melbourne, Avustralya’nın oyun ve esporlara ev sahipliği yapmak için aktif olarak çalışıyor.

Melbourne şehrindeki AO Summer Smash turnuvasının oturum aralarında Espor Gözlemcisi ile konuşan ESL Avustralya operasyon yöneticisi Josh Inman, Sydney’in harika bir yer olduğunu ve ESL’nin kendisinin orada olduğunu, ancak Melbourne’un çekilmesinin “yadsınamaz” olduğunu söyledi. Aynı zamanda Inman bir açıklama yaptı: “Avustralya’nın birçok sporun kalbi haline geldiğini söyleyecek kadar ileri seviyeye geldiğini söyleyebiliriz. Sadece ortaklardan değil Victoria eyaletinden olan Visit Victoria ve Victoria hükümetinden gelen destek, Intel Extreme Masters etkinliğinin zaten destekledikleri Melbourne Esports Open etkinliğine taşınmasına olanak sağladı. Bu desteği hükümet organlarından almamız büyük bir adım oldu

Avustralya Intel Extreme Masters, Melbourne şehrini geliştirecek

Victoria Turizm, Spor ve Büyük Etkinlikler Bakanı Martin Pakula’ya göre, Avustralya’daki dijital oyun şirketlerinin yarısından fazlası Melbourne şehrinde bulunuyor.

Pakula yaptığı açıklamada. “Victoria’da tüm şekil ve renklerin önemli etkinliklerini ağırlıyoruz ve esporlarda lider olabilmemiz harika.” dedi.

ESL tarafından canlı etkinlikler şirketi TEG Live ile birlikte oluşturulan Melbourne Esports Open, 2020 yılında gerçekleşecek etkinlikle birlikte üçüncü yılına girecek. Etkinlik, Melbourne Park bölgesinde bir espor etkinlikleri festivali oluşturmak için üç ayrı stadyumda yer alacak.

Melbourne, League of Legends Oceanic Pro League, Avustralya Overwatch Yarışmacı Finalleri ve ayrıca Rainbow 6 Siege için Pro Lig etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Ayrıca Starcraft II ve dövüş oyunu topluluğu yarışmalarına da ev sahipliği yaptı.

Intel Extreme Masters etkinliğinin Melbourne şehrine gelmesiyle birlikte Melbourne Open Esport ilk defa Counter-Strike: Global Offensive etkinliğine ev sahipliği yapacak. Uluslararası takımlarının ilk mücadelesi, en iyi Avustralya açık tenisinin merkez sahası olarak bilinen Rod Laver Arena sahnesinde olacak.