Ana Sayfa Global Haberler Apple Dark Sky Uygulamasını Satın Aldı!

Apple Dark Sky Uygulamasını Satın Aldı!

797
Apple Dark Sky Uygulamasını Satın Aldı!
Apple Dark Sky Uygulamasını Satın Aldı! - HUBOGİ

Apple, Dark Sky Uygulamasını Satın Aldı! Apple bugün yaptığı açıklama ile hava tahmin uygulaması Dark Sky’ı satın aldığını duyurdu. Böylece Dark Sky’ın Apple’a katılması ile uygulamanın Android desteği de sona erdiği açıklandı.

Anlık hava değişimlerinin tahminlerini yayınlayan Dark Sky milyonlarca kullanıcı tarafından takip edilmekteydi. Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Apple, bu programı satın aldığını bugün resmi olarak duyurdu. Apple’ın bu uygulamayı satın alması ile milyonlarca Android kullanıcı için Dark Sky erişimi sağlanamayacak.

Dark Sky uygulamasını iOS işletim sisteminde kullanan kullanıcılar için ise herhangi bir değişiklik olmayacak. Apple cihaz kullanıcıları uygulamayı satın almak isterler ise 3,99 dolarlık ücreti ödeyerek uygulamaya sahip olabilecekler. Ülkemizde ise bu fiyat yaklaşık 25 TL olarak fiyatlandırılacak.

Oldukça başarılı bir ara yüze sahip olmasının yanı sıra anlık olarak hava tahminleri sunan uygulama kullanıcıların tercih sebepleri arasında yer alıyordu. hava tahminlerinin doğruluğu konusunda zaman zaman değişimler yaşansa da oldukça başarılı bir sonuç ortaya koyan Dark Sky, alanındaki uygulamalar arasında en çok tercih edilenlerden biri olarak gösteriliyor.

Apple, Dark Sky Uygulamasını Satın Aldı! Android işletim sistemindeki desteğini sonlandıran uygulama için kullanıcılar alternatif bulmakta zorlanacak gibi gözüküyor. Yapılan açıklamaya göre Dark Sky diğer programlara API lisanslarını vermeyeceğini, hali hazırdaki lisansların ise 2021 sonunda biteceğini açıkladı. Böylece sadece iOS’e özel bir uygulama haline gelecek Dark Sky’ın nasıl bir tepki alacağı merak ediliyor.

Apple ve Dark Sky tarafından satın alma işlemi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. İlerleyen günlerde her iki tarafında satın alma işlemi ile ilgili resmi bir rakam açıklaması yapması da bekleniyor. Dark Sky uygulamasını iOS işletim sisteminde App Store üzerinden indirmek mümkün.