Ana Sayfa Global Haberler Apple Arcade Çıkış Tarihi Belli Oldu

Apple Arcade Çıkış Tarihi Belli Oldu

884
Apple Arcade Çıkış Tarihi Belli Oldu
Apple Arcade Çıkış Tarihi Belli Oldu

Apple Arcade Çıkış Tarihi Belli Oldu! Apple Arcade, 19 Eylül’de 100’den fazla oyuna reklam ve ek satın almasız erişim sağlayacak. Ayrıca Apple Arcade’in 150’den fazla ülkede yayınlanacağı ve ilk ay ücretsiz olacağı söyleniyor. Konami ve Capcom ile iş birliği yapan Apple, geliştirdiği yeni oyunları aylık 34.99 TL ile kullanıcılara sunacak. Apple Arcade ile gelen yeni bir özellik ise, oyunların artık cross platform olarak oynanabilecek olması, yani oyunlar sadece IOS değil iPad, iPhone, Mac ve Apple TV cihazları ile de oynanabilecek. Telefonda yarım bıraktığınız oyunlara, Mac bilgisayarlardan devam etmek mümkün olacak. Ayrıca aile paylaşımı özelliği ile sizin aldığınız oyunları aile üyeleriniz de oynayabilecek.

Oyuncularına daha iyi hizmet sağlamak amacıyla geliştirilen Apple Arcade’in Google Stadia gibi rakiplerinin önüne geçeceği düşünülüyor ve Apple Arcade, App Store bünyesindeki bir milyarı aşkın oyuncuyu kendi bünyesinde buluşturmayı planlıyor.

Thai, Apple Arcade oyunlarının, oyun içerisindeki hareketlerinizi takip etmeyeceğini ve bunları kişisel veri olarak kullanılmayacağını söyledi.

Apple Arcade Çıkış Tarihi Belli Oldu! Apple Arcade’in en büyük satış politikası, şirketin günümüzün büyük mobil oyun geliştiricilerini kendi tarafına çekmesi olmuştur. Son yıllarının çoğunu mobil Rpg’leri geliştirerek geçiren ünlü Final Fantasy yaratıcısı Hironobu Sakaguchi önemli isimler arasındadır. SimSity’nin yaratıcısı olan Will Wright da Apple için önemli isimlerden bir tanesi olmuştur. Apple’ın bağımsız oyun yapımcılarını unutmadığını, bağımsız oyun yapımcılarının da önünü açtığını, bir çok bağımsız oyun stüdyosunun hazırladığı oyunların Apple Arcade içerisinde yer alacak olmasından anlıyoruz.