Ana Sayfa Global Haberler Apex Legends Yayınlandığı İlk Aydan 92 Milyon Dolar Kazandı

Apex Legends Yayınlandığı İlk Aydan 92 Milyon Dolar Kazandı

1156
Apex Legends Yayınlandığı İlk Aydan 92 Milyon Dolar Kazandı

Apex Legends Yayınlandığı İlk Aydan 92 Milyon Dolar Kazandı. Apex Legends’in 4 Şubat’ta oyuncuların huzuruna çıkışını da göz önünde bulundurunca, şimdiden oyun sektöründe bu denli büyük söz sahibi olmasına inanmak bir hayli zor. Fortnite ise hala Battle Royale tahtından asla inmeyecek gibi duruyor. Fortnite hala zirvede olsa da, Apex Legends ikinci sıraya henüz ilk ayını doldurmadan erişmeyi başardı.

Superdata’dan gelen rapora göre, Respawn Entertainment’ın shooter oyununun, sadece konsol oyuncuları üzerinden daha ilk ayında 92 milyon dolar kazandığı tahmin ediliyor. Ve sürpriz bir açılışla piyasaya sürüldüğünü düşünürsek, uzun soluklu bir tanıtım (pazarlama harcaması) olmadan, oyun üzerinden çoktan kâr edildiği apaçık ortada.

Superdata, Apex Legends’in Şubat ayındaki başarısına rağmen Epic Games’ten Fortnite’nin hala daha fazla kazandığını öne sürüyor. EA Games’in bu haftanın başlarında Apex Legends ilk sezonunu başlatmasıyla birlikte, önümüzdeki ay, zirvelerdeki bu iki oyunun birbirlerine karşı verecekleri mücadeleyi izlemek bayağı ilginç olacak.

Dahası ve gelişmeler için Hubogi!