Ana Sayfa Global Haberler Amazon Game Studios Proje İptalleri Yaptı!

Amazon Game Studios Proje İptalleri Yaptı!

1060
Amazon Game Studios Proje İptalleri Yaptı!
Amazon Game Studios Proje İptalleri Yaptı!

Amazon Game Studios Proje İptalleri Yaptı! Amazon geçtiğimiz gün video oyun stüdyosu olan Amazon Game Studios’un projelerinde iptaller ve işten çıkarmalar yaptığı açıklandı. Yapılan haberlere göre planlanmış olan projelerden bazılarında iptallerin yapıldığı ve hali hazırda devam eden projelere odaklanılacağı belirtildi.

Öte yandan iptal edilen projelerin yanı sıra Amazon Game Studios’ta bazı çalışanlarının da görevlerine son verdi. Bu çalışanlara 60 günlük iş bulmaları için süre tanındı. Çalışanlar bu süre içerisinde iş bulamaz ise Amazon’dan tazminat alacaklar.

Kurulduğu günden bu yana adından pekte söz ettiremeyen Amazon Game Studios Clint Hocking ve Kim Swift gibi oyun dünyasından önemli isimleri kadrosuna katsa da her iki isimle de bir proje geliştiremeden yollarını ayırmıştı. Geçtiğimiz yıllarda duyurulan Amazon Game Studios oyunlarından 4v4 dövüş spor oyunu olan Breakaway projesi iptal edildi. New World ve Crucible oyunları üzerinde ise çalışmalar devam ediyor.

Amazon Game Studios Proje İptalleri Yaptı! Amazon Game Studios proje iptalleri ve işten çıkarmalar sonrasında odağını tamamen bu iki yapıma vermiş gibi gözüküyor. Henüz her iki yapımdan da resmi bir tanıtım özellik ve duyuru yapılmış değil. İlerleyen dönemlerde konu hakkında Amazon tarafından resmi bir açıklamanın yapılması da bekleniyor.