Ana Sayfa Global Haberler Abertay Üniversitesi Dundee United FC ile Espor İşbirliğini Duyurdu

Abertay Üniversitesi Dundee United FC ile Espor İşbirliğini Duyurdu

137
Abertay Üniversitesi Dundee United FC ile Espor İşbirliğini Duyurdu

Abertay Üniversitesi ve Dundee United, yaklaşan E-İskoçya Futbol Kupası için yeni bir Espor işbirliği başlattı.

Profesyonel FIFA oyuncuları Mitchell Hayward ve Josh Blunden’in United’ı temsil ettiği turnuva 21 Mayıs’ta İskoç kulüplerinin katılımıyla gerçekleşecek.

Abertay Üniversitesi Tasarım ve Bilişim Okulu’ndan Profesör Gregor White şunları söyledi: “Yakın şehir ortakları olarak, Abertay ve Dundee United arasındaki bu yeni işbirliği mükemmel bir anlam ifade ediyor ve hızla büyüyen Espor sektörüne ilk adımlarını atarken kulübü destekliyor olmak mükemmel.

“Video oyunları ve Espor endüstrileri güçlenmeye devam ederken, E-İskoçya Futbol Kupası gibi etkinlikler United gibi spor organizasyonları için takımlarının dijital performansına sahadaki çabaları kadar değer veren farklı bir taraftar türünü çekme şansını temsil ediyor.”

Abertay Üniversitesi Dundee United FC ile Espor İşbirliğini DuyurduDundee United’ın Ticari Başkanı Elliot Shaw şunları söyledi: “Kulüp olarak E-İskoçya Futbol Kupası aracılığıyla Espor dünyasına ilk adımlarımızı atmaktan mutluluk duyuyoruz. Espor sektörü önemli ölçüde büyüyor ve Josh ve Mitch’in ilk ulusal yarışmada kulübümüzü temsil edecek olmasından heyecan duyuyoruz.

“Dundee, Lemmings ve Grand Theft Auto gibi oyunlarla video oyunları alanında zengin bir geçmişe sahiptir. Bu başarının merkezinde, video oyunları alanında İngiltere’nin önde gelen üniversitesi olan Abertay Üniversitesi yer alıyor. Espordaki ilk yolculuğumuza hazırlanırken Abertay’ın sponsor olarak aramıza katılmayı kabul etmesinden büyük heyecan duyuyoruz.”

Abertay Üniversitesi Dundee United FC ile Espor İşbirliğini Duyurdu

 

Rory MacLeod, Abertay Üniversitesi’ni ziyaret etti.

United’ın gelmiş geçmiş en genç A takım oyuncusu olan Rory MacLeod, video oyunları alanında dünya lideri olan öğretim ve araştırmaları ile Tasarım ve Bilişim Okulu’nda sunulan oyun tasarımı kursları hakkında daha fazla bilgi edinmek üzere Üniversiteyi ziyaret etti.

Bu üniversite, 1997 yılında dünyanın ilk video oyunları bölümünü açmış. Ayrıca Avrupa’nın en büyük PlayStation 5 laboratuvarlarından birine sahip. Acil Teknoloji Merkezi ve Görsel Üretim Araştırma Ortamı (ViPRE) gibi bir dizi uzmanlık tesisiyle Bilgisayar Oyunları eğitimi sağlıyor.

Abertay Üniversitesi Dundee United FC ile Espor İşbirliğini Duyurdu

E-İskoçya Futbol Kupası

Ülke genelinden 75 kulüp, SPFL, Highland ve Lowland lig takımları da dahil olmak üzere profesyonel oyun tarafından desteklenecek olan bu yeni kurulmuş e-futbol turnuvasına davet edildi.

İskoçya’daki profesyonel futbol kulüpleri için yeni gelir kaynakları yaratmayı amaçlayan e-İskoçya Futbol Kupası, 50.000 sterlinlik bir ödül havuzuna sahip.

Consilium Sports Group tarafından desteklenen eRena Sports, 20 ve 21 Mayıs tarihlerinde Hampden Park’ta bu turnuvaya ev sahipliği yapacak.