Ana sayfa Türkiye'den Haberler 1907 Fenerbahçe ile InGame Group’tan Anlaşma

1907 Fenerbahçe ile InGame Group’tan Anlaşma

432
1907 Fenerbahçe ile InGame Grouptan Anlaşma
1907 Fenerbahçe ile InGame Grouptan Anlaşma

1907 Fenerbahçe ile InGame Grouptan Anlaşma! – Hubogi 1907 Fenerbahçe ile InGame Group arasında bir iş birliği anlaşması yapıldı. Daha önce de Galatasaray ve Ingame Group Anlaşması haberini yaptığımız gibi espor adına sevindirici bir haber 1907 Fenerbahçe cephesinden geldi.

1907 Fenerbahçe Derneği tarafından kurulan 1907 Fenerbahçe Espor ile dünya genelinde 16 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan Zula’nın sahibi Türk şirket InGame Group arasında iş birliği anlaşması yapıldı. Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ndeki Maraton Fenerium mağazasında düzenlenen basın toplantısına 1907 Fenerbahçe Espor Başkanı Sina Afra ve InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp’in konuşmalarına yer verildi.

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan 1907 Fenerbahçe Espor Başkanı Sina Afra, “1907 Fenerbahçe Derneği olarak yaklaşık 2 yıl önce bu yolculuğa başlamaya karar verdik. Espor’un inanılmaz bir potansiyel olduğunu düşündük. Tabii bizim amacımız her zaman sarı lacivertli renklere katkılarda bulunmak. Bugün 4.iş ortağımızla karşınızdayız. Zula bizim için çok önemli. Zula bizi heyecanlandırıyor çünkü Türkiye’den doğan bir oyun. Uluslararası anlamda başarıya kavuşmuş 16 milyon oyuncusu var. Hedefimiz, şampiyonluk. Benim umudum Zula’nın dünyanın her yerinde yayılması ve 3 sene sonra çok daha başka bir oyunun içinde majör oyunculardan biri olmamız. 1907 Fenerbahçe olarak da Esporun hem bugünün gençlerinin hem de geleceğin sporu olduğunu biliyoruz. Olimpiyat Komitesi bile şu an bir çalıştay kurdu. Türk takımları bir gün Çin’de forma satacaksa bu Espor sayesinde olacaktır. Bu da uzun vadeli bakışımızın parçasıdır.” dedi.

1907 Fenerbahçe ile InGame Grouptan Anlaşma! InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp ise, “Sözlerime öncelikle Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığına seçilen Sayın Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik ederek başlıyorum. Bugünkü iş birliğinin hayata geçmesini sağlayan Sayın Sina Afra’ya da bir kez daha teşekkür ederim. Yıllar süren emeklerle 2015 yılında öncelikli olarak Türkiye’de daha sonra dünyanın farklı coğrafyalarında Zula, oyun severlerle başladı. Bugün geldiğimiz noktada Zula, 11 ayrı dil seçeneğiyle, 100’den fazla ülkede 16 milyonu aşkın oyuncu kitlesine sahip. Türkiye’de birçok farklı uluslararası oyundan farkımız var. Espor dünyası içinde Türk oyunculara katkı vermek en büyük amacımızdır. Uluslararası arenada Espor sporcularının, takımlarının boy göstermesini istiyoruz. Bu vizyonla ilerlemek istiyoruz. Tabii bunu yaparken de Espor ekosisteminin içinde yer alan bütün paydaşların kendine düşen katkıyı vermesi için her türlü ortamı hazırlamamız gerekiyor. 2018 yılı içinde 8 milyon liralık yatırım ile Espor alanına elimizi taşın altına soktuk. Zula Süper Ligi ve diğer turnuvalarımız var. Espor, geleceğin en büyük spor organizasyonu olarak dünyada ismini duyurdu. Önümüzdeki dönemde yapılacak olan bütün projelerde bizleri de desteklerseniz memnun oluruz. Bu anlaşmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.