Ana sayfa Global Haberler Video Oyunlarında Her Stan Lee Görünüşü!

Video Oyunlarında Her Stan Lee Görünüşü!

79
Video Oyunlarında Her Stan Lee Görünüşü
Video Oyunlarında Her Stan Lee Görünüşü

Dün Stan Lee’nin 98. doğum günü olacaktı Stan Lee Marvel efsanesinin sayısız video oyunu kamerasında birçok karede farklı görünüşleri ile yer aldı.

Video Oyunlarında Her Stan Lee Görünüşü!

12 Kasım 2018’de dünya Stan Lee’nin vefatıyla bir ikon kaybetti. Dünyanın dört bir yanındaki birçok çizgi roman hayranının hayatını değiştiren Stan Lee’nin çizgi roman sahnesi ve pop kültürü üzerindeki etkisi benzersizliğini koruyor.

Lee, aynı derecede yetenekli ve etkili sanatçı Jack Kirby ile birlikte Marvel çizgi romanlarında en popüler süper kahramanların ve takımların yaratılmasından sorumluydu. Stan Lee olmasaydı, Örümcek Adam, Demir Adam, X-Men veya Fantastik Dörtlü olamazdı ve iki yıl önce vefatından beri hayranları tarafından fena halde özleniyor.

Dün Stan Lee’nin 98. doğum günü olacaktı ve bu nedenle, parlak kamera hücresi geçmişine bakmak için daha iyi bir zaman olamaz. Lee hayattayken Marvel projelerinde birçok kez yer aldı.

Ancak Marvel markasını sevenler, Lee’yi bir Marvel filmi izlemek için otururken değil, yazarın karakterlerine dayanan bir oyun oynadığında da görmeyi beklemiyorlardı. Stan Lee’nin doğum gününü kutlamak ve mirasına geri dönmek isteyenler için, işte tüm Marvel yaratıcı liderinin video oyunu görünümleri.

Örümcek Adam (2000)

Zaman için şaşırtıcı derecede güçlü bir hikâye sunan Spidey, 90’ların animasyon serisinden bazı sesleri geri getiren ortakyaşama odaklı bir masalda hayranların en sevdiği kötü adam Venom ile yüzleşti. Oyunda oyuncular Stan’i hem menü seslendirmesi hem de açılış ara sahnesinin anlatıcısı olarak iş başında duyabiliyorlardı.

Marvel: Ultimate Alliance 2 (2009)

Marvel: Ultimate Alliance 2, Lee Senatör Lieber adında gerçek bir karakteri canlandırdı. Oyunun her üyesiyle benzersiz bir diyalog kuruyor.

Spider-Man: Shattered Dimensions (2010)

Beenox oyunu, alternatif gerçekliğin karakterin üstlendiği hayranlar için gerçekten özeldi. Lee, karakterin “kalıcı popülerliğini” tartışırken sahne arkası röportajıyla oyunun anlatıcısı olarak görev yapıyor.

The Amazing Spider-Man (2012)

Açılabilen ve oynanabilir bir karakter olan Lee, yazdığı bir hikâyenin maketini bitirmek için çizgi roman sayfalarını takip eder.

LEGO Marvel Süper Kahramanlar 2 (2017)

Stan Lee’nin LEGO ile ilgili son video oyunu görünümü, 2013 orijinalinin büyük ölçüde geliştirilmiş devamı olan LEGO Marvel Superheroes 2’de görülüyor. Lee’yi 50 komik durumdan kurtararak bir kez daha kilidi açılan Stan Lee’ye en güçlü üç kreasyonunun gücü verilir.

Örümcek Adam: Miles Morales (2020)

Lee’nin MJ ile etkileşime girdiği lokantanın dışında Stan Lee’nin gururla ayakta durduğunu gösteren büyük bir bronz heykel buluyor.