Ana sayfa Global Haberler Gilette, Global Arena’da League of Legends Takımı Edward Gaming’e Sponsor Oldu

Gilette, Global Arena’da League of Legends Takımı Edward Gaming’e Sponsor Oldu

873
Gilette, Global Arena'da League of Legends Takımı Edward Gaming'e Sponsor
Gilette, Global Arena'da League of Legends Takımı Edward Gaming'e Sponsor Oldu!

Gilette, Global Arena’da League of Legends Takımı Edward Gaming’e Sponsor Oldu! Gillette, eSpor dünyasının derinliklerine dalmaya devam ediyor, bu sefer Legends League of EDG takımıyla bir birliktelik söz konusu. Gillette, global marka elçisi olarak Enrique “xPeke” Cedeño Martinez ile olan ortaklıklarıyla esports dünyasında zaten bulunuyor. Ayrıca ESL ile mevcut bir ortaklığa da sahipler. Bununla birlikte, Edward Gaming ile yaptıkları girişim, bir esports ekibi ile ilk kez ortak olduklarını sektöre ve eSpor camiasına duyurdu.

EDG Başkanı David Ng, “Gillette’in ilk eSpor takımı olmak bir onur,” dedi. “100 yıldan fazla bir süredir erkek bakımı konusunda lider olan Gillette, dünyanın en iyi atletlerini ve takımlarını destekliyor. EDG, markanın prestijli listesine girmekten ve desteklenmekten gurur duyuyor” dedi.

Gillette, eSpor dünyasında daha fazla öne çıkmak istiyor. XPeke ile olan mevcut ortaklığı elektronik sporlara olan ilgiyi farketmelerine neden oldu diyebiliriz. “Aslında yun oynama konusunda hepimiz bir şeyler biliyorduk, ancak xPeke ile işbirliği yapmadan ve IEM Dünya Şampiyonasında Spodek Arena’yı dolaştıran binlerce hayranın ilgi ve heyecanına tanık olmaya başlamadan önce oyunun inanılmaz tutkusunu gerçekten anlamış olmamıza imkan yok.”John Mang, Başkan Yardımcısı böyle konuşuyor ve devam ediyor. “Profesyonel League of Legends ekipleri tarafından gösterilen baskı altında hassasiyet ve performans odaklı çalışma bize ilham kaynağı oldu ve sonuçta Çin’deki en üst düzey ekip olan  Edward Gaming ile global alanda bir takımla ortaklığa ilk kez yöneldik.”

Gillette, futbol kulübü FC Barcelona ve NFL’nin New England Patriot’ları gibi geleneksel spor işbirliklerinin çoğuna zaten sahip. Esport dünyasına bir başka takıma destek çıkmak aynı zamanda sahnenin sonsuza dek büyümesine yardımcı olacaktır.