Ana sayfa Espor Atlanta Espor Girişimleri Midtown ile Büyümeye Devam Ediyor

Atlanta Espor Girişimleri Midtown ile Büyümeye Devam Ediyor

30
Atlanta Espor Girişimleri Midtown ile Büyümeye Devam Ediyor
Atlanta Espor Girişimleri Midtown ile Büyümeye Devam Ediyor

Atlanta Espor Girişimleri Midtown ile Büyümeye Devam Ediyor! Georgia Valisi Brian Kemp, Cox Entreprises ve Nevada merkezli Province Inc. arasında bir ortaklık kurulduğunu açıkladı. Bu ortaklık AEV (Atlanta Espor Girişimi)’i oluşturacak. Profesyonel bir espor takımı olan Atlanta Reign, Atlanta Midtown’da yükselmeye devam edecek. 100 milyon dolar yatırımla, Atlanta Midtown’da yeni bir tesisle birlikte 45 yeni iş oluşumu da kurulacak. Bu sayede şehirdeki espor girişiminin güzel yerlere gelmesi bekleniyor.

Brian Kemp, bir haber bülteninde “Atlanta Reign’in bu yeni ortaklıkla birlikte Midtown’daki bilinirliğini arttırmaktan gurur duyuyoruz. Atlanta hızlı bir şekilde ABD’de Espor için bir merkez haline dönüşüyor ve bu gelişme Georgia’nın yankılanan teknoloji ve eğlence piyasasının gücünü arttırıyor.” açıklamasında bulundu.

Georgia Eyaleti Atlanta Espor girişimlerini destekliyor

Atlanta Reign, Atlanta Espor Girişimi’nin bir parçası olan Amerikan Overwatch espor takımıdır. Takım Overwatch Ligi’nin (OWL) Atlantik bölümünde mücadelesini sürdürüyor. Bununla birlikte Atlanta Espor Girişimi, Call of Duty için de Atlanta FaZe takımını kurdu. AEV, kurduğu bu takımla yakın zamanda CoD Ligi’ne de katılacak. AEV’in CEO ve başkanı olan Paul Hamilton, Georgia eyaletinin Atlanta’daki espor takımlarını inanılmaz derecede desteklediğini de belirtti. Bu iş birliğinin sadece esporda yer almak isteyenler ve hayranlar için iyi bir alternatif olmasından çok espor için Atlanta’dan daha iyi bir yer olmadığını da ekledi. Atlanta şehrinde teknoloji ve eğlence sektörü gelişiyor ve bu gelişimler de esporu geliştirmek için uygun bir yer olduğunu kanıtlıyor.

Atlanta Espor Girişimleri Midtown ile Büyümeye Devam Ediyor! Atlanta’nın rekabetçi oyun platformu, uzun zamandır espor etkinliklerine ev sahipliği yapan şehre büyük katkılar sağladı. Atlanta şehri, gelişen oyun geliştirme ve teknoloji sektörü ile oyun geliştiricileri ve oyuncular için önemli bir buluşma noktası haline geliyor. Atlanta Espor Girişimi’nin Atlanta Reign ve diğer espor takımları için bir merkez kurma taahhüdü, Atlanta’nın zaten güçlü olan spor topluluğunu nasıl büyüttüğünü gösteriyor.  Ayrıca yetkililer, Atlanta şehrinin espor konusunda mükemmel bir ev sahipliği yapma ve teknoloji sektöründe büyüme için güzel bir merkez olduğunun altını çiziyor. Bu heyecan verici duyuruyu gerçekleştirmede katkısı olan herkes tebrik edildi.